ZiS 03a

                               STOJAK  DO  FIGURKI  HFT

                                               ZiS – 3a

 

Poprzedni prezentowany przeze mnie stojak  przeznaczony był do wbijania w grunt i mocowania na nim figurki HFT. Mając na uwadze, to że sporo figurek montuje się wykorzystując drzewa, wpadłem na pomysł, by nieco usprawnić sam montaż. Proponuję nowy  sposób mocowania stojaka i figurki. Zmodyfikowany stojak i system montażu pozwala znacznie skrócić rozkładanie i składanie toru. Prezentuję kilka zdjęć pokazujących stojak i jego najważniejsze elementy. Uznałem bowiem, że sama konstrukcja jest na tyle prosta iż nie ma sensu robienie rysunków. Dodam jedynie, że stojak wykonałem ze zwykłej blachy o gr. 2 mm podpierając dwoma płaskownikami wykonanymi też z blachy o gr. 2mm. Podparcie to ma za zadanie usztywnić konstrukcję.

Fot.1

Widoczne na fotografii nr 1 cztery kolce mają za zadanie wbijając się w korę drzewa stabilizować przykręcony jedną śrubą stojak. Takie rozwiązanie zapobiega zmianie położenia figurki gdy resetowanie odbywa się w zbyt energiczny sposób.

Fot.2

Fot.3 Miejsce mocowania figurki nakrętką motylkową.

Dla pełnej prezentacji nakręciłem krótki filmik na którym kolega Vip63 montuje stojak używając uniwersalnego śrubokręta. Dla sprawnego i szybkiego montażu powinno się używać wkrętarki akumulatorowej lub korby z kluczem nasadowym M10. (Film)

 

 

Życzę powodzenia w majsterkowaniu.                                             Zdzisław Słaby – Oko

 

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone.