Moje pierwsze samodzielnie wykonane strzały

Łuczniczego bakcyla złapałem w ubiegłym roku i coraz bardziej mnie to wciąga. Mam nadzieję, że wciągnie na dobre, bo ten rodzaj strzelectwa bardzo mi odpowiada.

Jak każdy nowicjusz na początek strzelam z tanich strzał bo jak wiadomo nie zawsze trafiam w cel. Czasem zgubię strzałę gdzieś wbitą w wał, lub uszkodzę trafiając w to co nie chciałem. Zazwyczaj jest to pień drzewa lub stojak od tarczownicy. Nie trudno sobie wyobrazić co dalej. Strzała po takiej konfrontacji z drzewem nie zawsze nadaje się do dalszej eksploatacji. Co najwyżej odzysk grota lub nasadki.

Strzał karbonowych lub aluminiowych szkoda trochę na taką poniewierkę. Drewniane nie rujnują mojego budżetu, który przeznaczam na naukę strzelania.
Czytaj dalej …

ZiS 3b

Na odzew Zdzisia nie trzeba było długo czekać. Chodziło oczywiście o sposób przechowywania montaży nadrzewnych do figurek HFT. Może nie do końca są to matrioszki, ale za to praktyczna skrzyneczka do przechowywania i transportu tegoż sprzętu. Menu ZiS już uaktualnione o nowy moduł tj. ZiS 3b

ZiS 3a

Dziś Oko zasypał mnie e-mailami z nowymi i tymi trochę odkurzonymi pomysłami. Czyli kolejna porcja ZiS’ów.

Będę je sukcesywnie publikował. Dziś do menu trafił ZiS 3a. Szczegóły w menu w dziale ZiS.

Z tego rozwiązania, czyli montaż do drzewa na jednego wkręta my również korzystamy mocując figurki na zawodach. Nie inaczej, pierwszy taki egzemplarz dostaliśmy właśnie od Zdzisia (Oko). Następne już są naszej produkcji. Jedne lepsze inne gorsze, ale wszystkie mają jedno źródło w pierwowzorze, który dostaliśmy od Zdzisia.

Ja zawsze zwracam uwagę na dwa aspekty, kiedy wprowadzam coś nowego. Jeden przydatność i funkcjonalność. Drugi to możliwość przechowywania, nie mając do dyspozycji wiele miejsca. Moją modyfikacją ZiS 3a jest tzw. komplet. Otóż serie po 5 szt. Gdzie każda jest mniej więcej szersza o 1 cm od drugiej. Po pierwsze podczas przechowywania pasują do siebie jak matrioszki a po drugie są bardziej dopasowane do drzew. W końcu każde drzewo ma inną grubość, więc pasują wtedy szerokością i rozstawem bolców. Tak czy inaczej ZiS 3a to bardzo proste w konstrukcji urządzenie, które niesamowicie ułatwia ustawianie toru HFT. Ci co organizują zawody HFT wiedzą o tym doskonale.

Oko pomyśl nad ZIS’em 3b (matrioszki) – cezbar (zapewne będzie bardziej profesjonalne niż moje rękodzieło a raczej męczydzieło)

Oko – Constructor Zone

Jak niektórzy zdążyli już zauważyć. Do menu na górze strony dołączyłem dział ZiS. Na dawnej stronie e-Tawerna Nowa Dęba nosił nazwę Constructor Zone. Starałem się przenieść wszystko w całości i podlinkować każde zdjęcie w to samo miejsce artykułu gdzie było poprzednio. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem. Zdzisław Słaby – Oko ma tak wiele ciekawych pomysłów, że warto je zachować dla potomnych. Ci co lubią strzelectwo pneumatyczne na pewno znajdą coś dal siebie. Sam korzystam z kilku rozwiązań, które podsunął mi Oko, a nawet z takich które sam wykonał. Nie są tu wszystkie ZIS’y które opracował. Mam nadzieję, że od czasu do czasu podrzuci jeszcze jakieś. Z przyjemnością je zamieszczę na tej stronie. Zdzisiu – czekamy na więcej.

cezbar

Zimowe Dębiaki 2017 – krótkie podsumowanie

Krótkie podsumowanie Zimowych Dębiaków 2017 – nie od strony organizatora lecz osoby stojącej nieco z boku.

Jako Black & White Shooting mieliśmy niewielki wkład w całość przedsięwzięcia.

Organizacyjnie zawody dźwigał  Bobik66. Nasz wkład (B&WS) był naprawdę niewielki. Przygotowanie kart, opisów stanowisk, dowózka i odwózka na miejsce zawodów „klamotów”, skrzyń itp, oraz składanie toru i niewielka pomoc przy doglądaniu startujących w zawodach.
Z pozostałą częścią organizacji nie miałem nic wspólnego i nie firmuję tego własnym nazwiskiem. Byłem tylko zwykłym pomocnikiem. Czytaj dalej …

Przygotowania do Zimowych Dębiaków 2017

Do zawodów został tydzień więc przygotowania do Zimowych Dębiaków 2017 nabrały tempa. Sprawy logistyczne związane z cateringiem i papierkową robotą już za nami. Zostało przygotowanie toru.

Jak widać na zdjęciach pogoda dalece odbiega od zimowej. Ma to oczywiście swoje plusy. Lepiej można zaplanować stanowiska strzeleckie.

Teren gruzowiska w obrębie Zakładów Metalowych „DEZAMET S.A.” do takich celów jak zawody HFT jest wręcz wymarzony. Pułapki optyczne niejednego strzelca zaskoczą. Podpowiedź znajduje się w napisach na lusterkach bocznych w autach: „Objects in mirror are closer than they appear”.

Czytaj dalej …

Zimowe Dębiaki 2017 – przygotowania

Jako nieformalna grupa pasjonatów strzelectwa mamy zaszczyt zaprosić na zawody HFT Zimowe DĘBIAKI 2017 organizowane przez Sekcję HFT Koła Strzeleckiego e-Tawerna Nowa Dęba oraz członków Nieformalnej grupy pasjonatów strzelectwa „Black and White Shooting” .

Zimowe Dębiaki 2017

Cele i zadania

Głównymi celami naszej grupy są: propagowanie bezpiecznego uprawiania strzelectwa (kulowego i pneumatycznego oraz łucznictwa), organizacja imprez strzeleckich i zawodów w wyżej wymienionych odmianach strzeleckich. Współpraca z innymi organizacjami o podobnym charakterze. Organizowanie wolnego czasu w celu wspólnego uprawiania strzelectwa.

Główny nacisk kładziemy na edukację dzieci i młodzieży w tematyce strzeleckiej.

Skupiamy grupę osób w różnym wieku pasjonujących się szeroko rozumianym strzelectwem oraz militariami, posiadających większe jak i mniejsze doświadczenie w tym temacie.

Grupa Black and White Shooting jest otwarta na współpracę z innymi grupami (nie koniecznie strzeleckimi) celem wspólnego organizowania imprez sportowych oraz kulturalno-oświatowych.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego spędzania wolnego czasu.

Czarne i Białe Strzelectwo – wyjaśnienie pojęcia.

Czarne i Białe Strzelectwo – wyjaśnienie pojęcia.

W wielkim skrócie wygląda to tak:

  • Czarne strzelectwo – każdy rodzaj strzelectwa gdzie do uzyskania wystrzału wykorzystywany jest ładunek prochowy. Jest to w szczególności broń palna centralnego i bocznego zapłonu, broń czarnoprochowa i wszystko inne co dymi 🙂
  • Białe strzelectwo – każdy rodzaj strzelectwa gdzie do uzyskania wystrzału nie potrzebujemy ładunku prochowego. Mogą to być karabinki i pistolety pneumatyczne (sprężynowe, CO2, sprężone powietrze), łuki a nawet proce i wszystko inne co strzela bez ładunku prochowego.