Pierwszy Dwubój Tawerniany

28 stycznia 2012 roku na terenie strzelnicy LOK w Tarnobrzegu został zorganizowany Pierwszy Dwubój Tawerniany, którego organizatorami byli:

  • LOK Koło Strzelectwa Terenowego E-Tawerna (Tarnobrzeg)
  • LOK Koło Strzeleckie E-Tawerna Nowa Dęba
  • forum pasjonatów strzelectwa e-tawerna.pl

Impreza była bardzo udana pomimo założeń, że będzie imprezą lokalną z ograniczeniami jeżeli chodzi o limit startujących. Wiadomo, dzień krótki a czasu mało. Szczególne podziękowania należą się chłopakom co pomagali przy rozkładaniu toru HFT. Nabrali doświadczenia i mogą teraz samodzielnie przygotowywać własny tor. Niektórzy pierwszy raz w życiu startowali w konkurencji HFT i to na dodatek z bardzo dobrym skutkiem.

Godny pochwały jest fakt, że kilka osób z Koła Strzeleckiego E-Tawerna Nowa Dęba startując z karabinkiem sprężynowym wartym kilka stówek i lunetą założoną tuż przed zawodami uzyskało lepszy wynik niż weterani (starzy wyjadacze) startujący ze sprzętem wartym kilka tysięcy złociszy. Wielkie brawa panowie.

Pełna lista wyników dostępna jest pod tym linkiem.

Miejsca 14,15,16,20,23,25 w Dwuboju oraz 4 w NHFT należą do Koła Strzeleckiego E-Tawerna Nowa Dęba. Jest to bardzo dobry wynik jak na pierwszy start dla znacznej większości zawodników.

Więcej zdjęć z tej imprezy można obejrzeć w tutejszej galerii lub w cezbar photo station.

Niewykluczone, że impreza tego typu stanie się w przyszłości imprezą cykliczną. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że szczegóły techniczne (punktacja, podział na kategorie itp.) wymagają jeszcze dopracowania, ale wszystko jeszcze przed nami. Samo połączenie tych konkurencji jest na tyle ciekawe, że daje szerokie pole do popisu przy organizacji kolejnych zawodów utrzymanych w tym tonie.