Zima z LOK 2018

Koło Strzeleckie LOK E-Tawerna Nowa Dęba zorganizowało dla mieszkańców Nowej Dęby akcję Zima z LOK 2018. Dzięki tej akcji członkowie Koła w dniu 03.02.2018r. mieli  przyjemność gościć na nowodębskiej strzelnicy między innymi mieszkańców Nowej Dęby, którzy  korzystając z ładnej pogody i wolnego dnia odwiedzili Naszą strzelnicę, podopiecznych Placówki Wychowawczo Opiekuńczej w Tarnobrzegu oraz Domu Dziecka w Skopaniu.

Członkowie LOK, pasjonaci broni dawnej, czarnoprochowej zaprezentowali i przybliżyli jej historię. Broń dawna wzbudziła szczególną sensację wśród dzieci. Największe jednak emocje wzbudziło strzelanie z replik armat  z XVIII w. Co większe dzieci  mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówek i zmierzyły się w sportowej konkurencji w strzelaniu z KBKS-u. Najlepszym strzelcom wręczono medale a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy podziękowania za udział w akcji. Liczymy, że ich talent w przyszłości  dorówna zainteresowaniu tą dziedziną. Cieszymy się że nasze starania w zaszczepieniu w młodzieży tej pasji nie idą na marne, co może w przyszłości zaowocuje nowymi członkami w LOK.

Pogoda sprawiła, że frajdą dla dzieci były rozpalone ogniska, przy których  ogrzewały się i smażyły kiełbaski oraz mogły zakosztować kowbojskiego jedzenia, które serwowali członkowie Koła. Nie zabrakło również słodkości, które przekazało PSS Społem Nowa Dęba, gorące napoje zapewniła Restauracja „Dębianka”. Dzieci również otrzymały pamiątkowe upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Nowej Dęby.

Dodatkową atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość zobaczenia obozowiska traperów, którą to zawdzięczały stowarzyszeniu KATANA Tarnobrzeg.

Podziękowania należą się policjantowi  asp. Stanisławowi Cibie, który zaskarbiając sobie szczególną sympatię i posłuch wśród dzieci i młodzieży z łatwością przeprowadził pogadankę o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu podczas ferii zimowych.

Organizatorzy składają specjalne podziękowania dla:

Dyrekcji i Opiekunów  Placówki Wychowawczo Opiekuńczej w Tarnobrzegu oraz  Domu Dziecka w Skopaniu

Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba

PSS Społem Nowa Dęba

Restauracji „Dębianka” z Nowej Dęby

Asp. Stanisława Ciba z KMP w Tarnobrzegu

Pana Pawła Mazura za uwiecznienie Akcji Zima z LOK 2018

Stowarzyszenia Katana Tarnobrzeg.

Dziękujemy również wszystkim członkom Koła Strzeleckiego LOK E-TAWERNA Nowa Dęba za swój wkład i zaangażowanie w organizację akcji Zima z LOK 2018.

Ponieważ akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, za ich namową w planach jest zorganizowanie akcji Lato z LOK 2018.

 

>Galeria zdjęć<<

Autorzy zdjęć: Paweł Mazur, Kamil Krasoń

Reportaż w portalu NadWisłą24.pl