ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI CZARNOPROCHOWEJ

ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI CZARNOPROCHOWEJ

W dniu 7 maja bieżącego roku w Nowej Dębie odbyły się Zawody Strzeleckie z Broni Czarnoprochowej. Była to pierwsza tego typu impreza organizowana na tutejszej strzelnicy. Strzelcy rywalizowali w 3 konkurencjach: Rewolwer Czarnoprochowy, Karabin Czarnoprochowy i Pojedynek Strzelecki.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00. Po dopełnieniu wszelkich formalności przystąpiono do rozegrania pierwszej konkurencji, w której zawodnicy strzelali z rewolwerów do tarcz TS-10 (czyli tzw „Francuz”) na dystansie 25 m. W tej konkurencji rywalizacja była zacięta i zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka. Kolejność końcowa na podium przedstawia się następująco:

I miejsce – Paweł Zając
II miejsce – Bogumił Skrzypacz
III miejsce – Zbigniew Łapcio

Po zakończeniu konkurencji zawodnicy mogli chwilę odpocząć i zregenerować siły przy smacznym posiłku przed następną konkurencją, w której strzelano do tarcz TS-2 na dystansie 50 m z karabinów czarnoprochowych. Miejsca na podium zajęli:

 

I miejsce – Paweł Zając
II miejsce – Józef Zawada
III miejsce – Robert Kot

 

Ostatnią konkurencją był Pojedynek Strzelecki, w którym zawodnicy podzieleni na pary w drodze losowania strzelali do 3 metalowych poperów. Po załadowaniu rewolwerów 5 ładunkami, opuszczeniu kurka na pustą komorę zawodnicy odkładali broń i zajmowali stanowiska. Po sygnale prowadzącego w akompaniamencie huku i dymu ostrzeliwano popery. Należało je położyć jak najszybciej i w określonej kolejności, tak więc o zwycięstwie mogły zadecydować sekundy. Ci, którzy wygrali przechodzili do kolejnej rundy do momentu, aż zostało 3 strzelców, którzy zmierzyli się między sobą w emocjonującym finale. W tej konkurencji kolejność na podium przedstawia się następująco:

 

I miejsce – Mariusz Rusin
II miejsce – Jan Rydel
III miejsce – Paweł Zając
Dziękujemy za udział w zawodach i zaciętą rywalizację, gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się na kolejnych zawodach.

Organizatorzy

GALERIA

(Zdjęcia: Tomasz Gotkowski, Paweł Zając)