ZIMA z LOK 2017

ZIMA z LOK 2017

 

22 stycznia mieliśmy przyjemność gościć na nowodębskiej strzelnicy podopiecznych z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Tarnobrzegu oraz Domu Dziecka w Skopaniu. Wszystko to w ramach programu „Zima z LOK 2017”.

Pogoda jak na zimowy dzień była całkiem znośna. Baliśmy się, że będzie duży mróz jak to było w latach ubiegłych ale aura była dla nas łaskawa. Termometr wskazywał dodatnią temperaturę.

 

W programie było strzelanie z broni sportowej małokalibrowej CM-2 oraz dla chętnych z karabinu bojowego AK47 (wersja cywilna WORKS 11).  Dzięki kolegom z Sekcji Czarnoprochowej naszego Koła można było postrzelać z egzemplarzy broni historycznej lub jej wiernych replik. Co prawdopodobnie było największą atrakcją dnia.

W konkurencji punktowanej KBKS wzięło udział 31 zawodników + opiekunowie (poza konkurencją). Trzeba przyznać, że wśród strzelających można było wyłowić prawdziwe „perełki” strzeleckie. Warto pielęgnować taki talent. Punktacja w czołówce była bardzo wyrównana. Potrzeba było aż 2 dogrywek by wyłonić zwycięzców.

Oto lista najlepszych zawodników:

1. Sylwester Babula

2. Ewa Babula

3. Artur Niedbała

GRATULUJEMY!

 

Jak tradycja naszego Koła nakazuje, należy również wyróżnić zawodnika na 13 miejscu. Przez wielu niesłusznie trzynastka nazywana pechową. My ją promujemy. Szczęściarzem tym okazała się Małgorzata Pasek. Również po zaciętej dogrywce.

Na specjalne wyróżnienie zasłużył także najmłodszy zawodnik Akcji ZIMA z LOK 2017, który był niewiele wyższy od karabinu, z którego strzelał. Twardo stawał do konkurencji ze starszymi kolegami. Trzeba przyznać, że obsługa broni wychodziła mu całkiem dobrze. Najmłodszym uczestnikiem strzelania był Antoni Witek (6 lat).

Każdy dzień spędzony na świeżym powietrzu zamiast przed telewizorem lub komputerem należy uznać za udany i w pełni wykorzystany.

 


 

Serdeczne podziękowania dla wychowawców za wzorową opiekę nad młodzieżą na strzelnicy oraz czynny udział w zmaganiach strzeleckich

z Domu Dziecka SPPOW w Tarnobrzegu:

Agata Wróblewska
Marzena Malicka – Kos
Elżbieta Ramus

oraz

Domu Dziecka w Skopaniu:

Aleksandra Bądziul
Anna Urbaniak
Damian Szwagierczak


 

Szczególne podziękowania należą się Policjantom:
mł.asp. Stanisław Ciba z KMP w Tarnobrzegu
oraz
st. sierż. Michał Szczypta z KP w Nowej Dębie

za fachową pomoc podczas trwania zawodów strzeleckich oraz przekazaną wiedzę na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku zimowego na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

Miło nam było gościć tak sympatyczną grupę osób na nowodębskiej strzelnicy.

Z przyjemnością Zapraszamy na kolejne spotkania.

 

Cezary Bartosiak

 

Poniżej pamiątkowa fotorelacja z tego dnia…
(klik w ikonkę)

 

GALERIA