ZiS 08

WALIZKA STRZELECKA

ZiS 8

 

Parę lat temu, kiedy zaczynałem swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym trochę złościło mnie ciągłe szukanie akcesoriów strzeleckich.  Przechowywałem je w torbie wprawdzie dość pojemnej, ale bez odpowiednich przegródek i totalnie przemieszanych. Znalezienie jakiegokolwiek drobiazgu zawsze kończyło się wysypaniem zawartości, a przecież nie była to damska torebka.  W czasie jakiś zakupów w któryś z marketów natknąłem się na przyzwoicie wykonaną aluminiową walizkę.  Wprawdzie rozmieszczenie przegródek nie odpowiadało moim potrzebom, ale za to pojemność wydawała się być satysfakcjonująca, więc ją kupiłem.  Zebrałem wszystkie moje strzeleckie szpargały i zacząłem je układać, przymierzać, jednym słowem bawiłem się tak jak puzzlami. Byłem wówczas na samym początku uprawiania mojego nowego hobby, więc potrzebowałem sporo miejsca na pudelka z różnymi śrutami – testowanie karabinka. Strzelałem trochę na strzelnicy, ale większość moich treningów odbywała się na działce lub w terenie. Jeździłem na strzelania samochodem jednocześnie wożąc w samochodzie różne materiały potrzebne na działce. Walizka z zamkniętymi w niej akcesoriami spisywała się znakomicie chroniąc doskonałe zawartość przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

 

Fot. 1

Walizka aluminiowa o wymiarach 390 x 300 x 130 mm.

 

 

Fot. 2

Ułożone akcesoria. Wieko walizki wyścielone gąbką tzw. ’Szczęki rekina’’.

 

 

Fot. 3

Zawartość wieka walizki; sklejkę, do której przyklejone są od strony akcesoriów – gąbka, a od strony wewnętrznej – teczka z drukami tarcz i umocowane pochwy na linijkę, długopis i flamastry.

 

 

Fot. 4

Zawartość teczki – tarcze.

 

 

Fot. 5

Tarcze.

 

 

Fot. 6

Akcesoria strzelca pneumatycznego.

 

 

Fot. 7

Pusta, bez akcesoriów walizka i obok wyłożone akcesoria.  W pudełku z sygnaturą STR8 drobiazgi typu; sprężynki, uszczelki, klucze imbusowe, rezerwowe baterie itp.

 

 

Fot. 8

Pudełko po śrucie Crosman wyklejone gąbką nasączoną delikatnie olejkiem do śrutu.

Zaproponowana przeze mnie aranżacja walizki to tylko przykład. Przegródki w walizce pozwalają strzelcowi dostosować wnętrze według jego potrzeb. Polecam kolegom strzelcom taką walizkę, wygoda zapewniona.

Życzę powodzenia    Zdzisław Słaby – Oko

Komentowanie jest wyłączone.