ZiS 02

Zwijak linek do figurek HFT

 

 

Fot. 1

Fotografia przedstawia poszczególne części zwijaka.  Od lewej; oś, na której będzie obracał się bęben, ramię zwijaka, do którego przyspawane będą oś i uchwyt oraz zamontowany zostanie hamulec ( ma za zadanie zablokować bęben w czasie kasowania figurki i tym samym nie dopuścić do poplątania linki), uchwyt zwijaka i tarcze bębna do połączenia, których wykorzystałem bukowy styl od szpadla pocięty na czterocentymetrowe wałeczki.

 

 

Fot. 2

Uchwyty gotowe do zamontowania bębnów.

 

Fot. 3

Zwijaki gotowe do zamontowania na sztycę.

 

Fot. 4

Niebieski kolor na zwijaku to nasunięta drewnianą część szpuli koszulka termokurczliwa mająca za zadanie zabezpieczyć ją przed zamoczeniem.

 

 

Fot. 5

Zwijaki kompletne zamontowane na sztycach. Same sztyce wykonałem ze stylisk do grabi. Końcówka sztycy okuta jest stalowym grotem, który posiada niewielką stopkę służącą do oparcia stopy w czasie wbijania w ziemię.  Szpule wykonałem o takim wymiarze, aby po nawinięciu pięćdziesięciu metrów linki pozostał niewielki na szpuli.

 

 

Fot. 6

Prezentowane na tej fotografii zwijaki są ustawione akurat na torze silhouette i służą do kasowania zestrzelonych sylwetek na poszczególnych belkach ( kurczaki, dziki, indyki i muflony) ( ZiS-20).

 

Zwijak to bardzo prosta konstrukcja, która znakomicie usprawnia ustawianie toru, a i samo kasowanie figurek jest wygodniejsze.

 

Zdzisław Słaby – Oko

Komentowanie jest wyłączone.