ZiS 3a

Dziś Oko zasypał mnie e-mailami z nowymi i tymi trochę odkurzonymi pomysłami. Czyli kolejna porcja ZiS’ów.

Będę je sukcesywnie publikował. Dziś do menu trafił ZiS 3a. Szczegóły w menu w dziale ZiS.

Z tego rozwiązania, czyli montaż do drzewa na jednego wkręta my również korzystamy mocując figurki na zawodach. Nie inaczej, pierwszy taki egzemplarz dostaliśmy właśnie od Zdzisia (Oko). Następne już są naszej produkcji. Jedne lepsze inne gorsze, ale wszystkie mają jedno źródło w pierwowzorze, który dostaliśmy od Zdzisia.

Ja zawsze zwracam uwagę na dwa aspekty, kiedy wprowadzam coś nowego. Jeden przydatność i funkcjonalność. Drugi to możliwość przechowywania, nie mając do dyspozycji wiele miejsca. Moją modyfikacją ZiS 3a jest tzw. komplet. Otóż serie po 5 szt. Gdzie każda jest mniej więcej szersza o 1 cm od drugiej. Po pierwsze podczas przechowywania pasują do siebie jak matrioszki a po drugie są bardziej dopasowane do drzew. W końcu każde drzewo ma inną grubość, więc pasują wtedy szerokością i rozstawem bolców. Tak czy inaczej ZiS 3a to bardzo proste w konstrukcji urządzenie, które niesamowicie ułatwia ustawianie toru HFT. Ci co organizują zawody HFT wiedzą o tym doskonale.

Oko pomyśl nad ZIS’em 3b (matrioszki) – cezbar (zapewne będzie bardziej profesjonalne niż moje rękodzieło a raczej męczydzieło)

Komentowanie jest wyłączone.